Aile Terapisi İstanbul

  Toplumun en  küçük yapı taşı olan aile hem ülkemiz hem de insanlık için en önemli kurumdur. Bu yüzden aile her zaman sapasağlam olmalıdır. Aile bireyleri arasında bir problem olduğunda aile terapisi ile çözmek mümkün olur. Aile terapisi İstanbul bireyler arasındaki problemlerin ortadan kaldırmak amacıyla verilen destektir. Bir grup terapisi olan bu yaklaşımda aynı zamanda bireysel terapi yöntemleri de kullanılır. Aile terapisinde evlilik sorunları, aile içi sorunlar ve aile içi sosyal ortam korunur. Aile terapisi etkinlikleri bu alanda deneyimli olan psikologlar tarafından yürütülür. Yeni kurulmuş bir aile veya uzun yıllık bir aile destek alabilir. Çiftler birlikte aile terapisine başvurabileceği gibi çocuklarla birlikte de tercih edilebilir. Aile terapisi İstanbul hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Aile Terapisi İstanbul Nedir?

  Aile terapisi, aile üyeleri ve çiftler arasında ortaya çıkan problemlerin çözülmesi ve sağlıklı aile birlikteliğinin yürütülmesi adına uygulanan psikoterapi alanıdır. Aile bireyler ilişki, ruh sağlığı ve duygusal doyum açısından her zaman yardım alabilirler.

  Belirli dönemlerde anne baba, eş ve çocuklar ile ortaya çıkan ilişkilerde problemler yaşanabilir. Evlilik ve aile içinde ortaya çıkan çatışma ortamları zorlu ve problemli dönemler yaşanmasına yol açabilir. Bu durumlar aile terapisi ile kolaylıkla çözülebilir.

  Aile terapisinde temel amaç aile bireyler ve çiftler arasında sıkıntılı olan problemleri ortadan kaldırma ve çatışmaları çözmektir. Tüm aile bireyleri arasında ilişkilerin gelişmesi ve sağlıklı olarak devam etmesi sağlanır.

  Bir aileye yönelik düzenlenecek terapi seanslarında duruma yönelik bir destek verilebileceği gibi bireylere yönelik de destek verilebilir. Aile içinde bazı çatışma ve anlaşmazlıklar varsa aile terapisi desteği almanız çok doğru olacaktır.

  Aile terapisi konusunda kliniğimize her zaman güvenebilirsiniz.

  Aile Terapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Aile içi ilişkilerde ve çiftler arası ilişkilerde problem olması durumunda aile terapisi desteği alabilirsiniz.  Bu terapi psikolojik bozukluklarda ve sosyal problemlerde başvurulabilecek bir yöntemdir. Aynı zamanda çok geniş bir kullanım alanına sahip olan bir terapi yöntemidir.

  Aile terapisi desteği alabileceğiniz durumlar şöyle sıralanabilir;

  • Çiftler arasındaki ikili ilişkiler
  • Evlilikte yaşanan sorunlar
  • Boşanma süreci
  • Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı desteği
  • Çocuk ve ergenlerde davranış bozukluğu ve okul problemleri yaşanması
  • Alkol ve madde kullanımı
  • Kronik fiziksel rahatsızlıklar
  • Yas, kayıp ve travmalar
  • Duygusal istismar, ihmal ve şiddet
  • Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar
  • Üvey bireyi bulunan ailelere destek
  • Psikoseksüel gelişim zorlukları
  • Evlat edinme, üvey ebeveyn/çocuk ilişkileri
  • Kendine zarar verici davranış
  • Travma sonrası çocuklara, gençlere ve yetişkinlere destek
  • Ekonomik problemler

  Aile Terapisi Nasıl Yapılır?

  Aile terapisi süreci tamamen probleme ve aile üyeleri arasındaki ilişkiye göre şekillenir. Bu yüzden aile terapisinde net bir yöntemden bahsetmek çok yanlış olur. Aile terapisinde genellikle tüm aile üyeleri aynı seans sırasında bir araya gelir. Bu yöntem aile terapisi sürecinde en kapsamlı seçenektir. Bunun dışında aile üyelerinden bazıları toplanabilir ya da tüm aile üyeleri tek tek seanslara katılabilir.

  Aile terapisi süreci tamamen tedavinin ilerlemesine göre şekillenir. Çocuğu merkeze alan bir aile terapisi süreci uygulanıyorsa çocukların öğretmeni, okulundaki rehberlik servisi veya sosyal hizmetler uzmanı da  tedavi sürecine yardımcı olarak katılır.

  Aile terapisinde bir seans ortalama 60 dakika kadar sürer. Gerekli olması durumunda seansa iki uzman birlikte de katılabilir.

  Aile terapisi İstanbul konusunda destek almak istiyorsanız kliniğimizi ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

  Aile Terapisi İstanbul Kaç Seans Sürer?

  Aile terapisi desteği sadece çiftler alabileceği gibi çocuklar da sürece dahil olabilir. Özellikle çocukla ilgili bir problem varsa çocuk terapisti yanında aile de sürece dahil olur. Hep birlikte çözülen sorunlar çok daha verimli olur. Aile terapisi seans sayısı değişiklik gösterir. Genellikle basit konularda aile terapisi 5-10 seans arasında sürecektir.

  Aile terapisi süresi daha karmaşık ve zor konularda uzayabilir. Bu durumda aile terapisi 15-25 seansa kadar çıkabilir. Seans süreci tamamen tedavinin gidişine göre değişiklik gösterir. Bu yüzden net bir seans sayısı vermek çok yanlış olacaktır. Detaylı bilgi için hemen bize ulaşarak aile terapisi süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Online Aile Terapisi İstanbul

  Pandemi dönemi ile birlikte online terapi seanslarımıza olan taleplerde de büyük bir artış görüyoruz. Aile terapisi desteği almanız için illaki İstanbul’da oturmanız veya buraya sürekli gelmeniz gerekmiyor. Bunun dışında online aile terapisi desteği de alabilirsiniz. Problemin durumuna göre kliniğimizle iletişime geçerek online terapi konusunda bilgi alabilirsiniz.

  Online aile terapisi İstanbul şehrinde kliniğimiz tarafından yapılmaktadır. Çiftler arasındaki problemlerde ya da tüm aile bireylerini dahil edecek şekilde aile terapisini çevrimiçi olarak da tamamlıyoruz. Burada tamamen sizin talebiniz ve mevcut probleme göre hareket ediyoruz.

  İstanbul online aile terapisi hakkında detaylı bilgi almak ve terapi sürecinde merak ettiklerinizi sormak adına bize yazabilirsiniz.

  Aile Terapisi Fiyatları İstanbul

  Aile terapisi sürecinde fiyatlar değişiklik gösterecektir. Aile terapisinde de diğer tüm terapi süreçlerinde olduğu gibi seans ücreti üzerinden ücretlendirme yapılıyor. Yani mevcut problem ne olursa olsun tedavi tamamını kapsayacak şekilde bir fiyatlandırma yapmak yanlış olacaktır. Aile terapisi fiyatları İstanbul şehrinin tamamında seans üzerinden şekilleniyor.

  Tedaviye aile bireyleri ne kadar etkin şekilde katılırsa ve kendini verirse başarıya ulaşma süresi çok daha kısa olur. Bu sayede aile terapisi fiyatları da çok daha düşük seviyede olacaktır.

  İstanbul aile terapisi konusunda bilgi almak ve terapi desteğinden yararlanmak adına bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca bize ulaştığınızda randevu oluşturma sürecini de tamamlayabilirsiniz. 


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?