Cinsel Terapi İstanbul

  Cinsel terapi İstanbul, cinsel problemler alanında uzman olan psikiyatrist ve psikologlar tarafından yürütülen terapi sürecidir. Cinsel sorunlara yönelik yürütülen terapiler bir bireye uygulanabileceği gibi çiftlere de uygulanabilir. Bu terapi yöntemi kognitif bir davranış terapisidir. Yani kişinin sorunu anlaması, anlamlandırması ve tedavi sürecine dahil olması çok önemli bir unsurdur. Ülkemizde birkaç yıldır cinsel terapide en yaygın şikayet vajinismus oluyor. Vajinismus, cinsel ilişki sırasında vajina bölümünün çevresinde yer alan pelvik kasların istemsiz kasılarak cinsel birlikteliği engellemesidir. Bazı durumlarda cinsel birliktelik olsa bile acı ve ağrı gibi şikayetler oluşabilir. Kadınların önemli bir cinsel problemi olan vajinismusta hasta partnerini cinsel olarak arzular ancak bilinçaltında bulunan korkular sebebiyle cinsel ilişkiye giremez.

  Vajinismus genellikle psikolojik sebeplere bağlı olarak görülür. Bu yüzden cinsel terapi uygulamaları ile kolaylıkla çözüm bulunabilir. Sadece yapısal bir nedene bağlı görülüyorsa cerrahi bir işlem gerekebilir. Cinsel terapi İstanbul konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Cinsel Terapi İstanbul Yöntemleri Nelerdir?

  Cinsel terapi yönteminde temel amaç kadın ve erkeğin psikolojik temelli olan cinsel problemlerini aşması ve sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmasıdır. Bu süreçte bilişsel terapiler, davranışsal terapiler, bilişsel- davranışçı terapiler, çift terapisi ve evlilik terapisi gibi birçok yöntem kullanılır.

  Yukarıda belirtilen yöntemlere en yaygın cinsel terapi tedavi yöntemleridir. Özellikle vajinismus tedavisi için başvurduysanız yukarıda belirttiğimiz yöntemlerden bir tanesi kullanılabilir. Aynı zamanda altta yatan nedene göre bu tedavi türlerinden birkaç tanesi de eş zamanlı olarak uygulanabilir. Cinsel terapi yönteminde psikolojik kaynaklı vajinismus sorunları kolayca çözülebilir.

  Cinsel Terapide Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Cinsel terapi sürecinde öncelikle danışan ve uzman arasında bir güven ilişkisi kurulması gerekir. Bunun için de bir ön görüşme yapılır. Bu süreçte hastanın uzmanı tanıması ve güvenmesi sağlanır. Aynı zamanda psikoloğun da hastanın mevcut sorununu anlaması ve analiz etmesi gerekir.

  Cinsel terapi sürecinde hastanın tedaviye etkin olarak katılması gerekiyor. Öncelikle kadınların cinsel bilgilerini doğru bir eksene kaydırması sağlanır. Aynı zamanda yanlış bilinen ve çevreden duyulan abartılı bilgilerin yanlış olduğunun farkına varılmalıdır. Daha sonra hastanın problemi yakından tanıması gerekir.

  Temel çıkış noktası hastanın cinsellik sürecini iyi tanıması ve normal bir seyir olduğunu kabul etmesi gerekir. Tedavi süreci  boyunca hastanın sorunları çözülmeye çalışılır ve  hastaya duruma göre bazı ev ödevleri de verilebilir.

  Cinsel terapide vajinismus tedavisi tamamen hastanın altta yatan nedenine göre değişir. Aynı zamanda uzmanın hayat görüşüne göre de farklı tedavi yaklaşımları ile süreç karşılıklı olarak yürütülebilir.

  Cinsel Terapide Partnerin Rolü

  Vajinismus nedeni yapısal bir problemse tedavi sürecinde kadının dahil olması ve cerrahi destek alması gerekiyor. Ancak sebep psikolojik olursa mutlaka cinsel terapi tedavisi görülmelidir. Zaten vajinismus problemlerinin önemli bir bölümü psikolojik kaynaklı oluyor. Bu durumda kadının tedavi sürecine tek başına dahil olması yeterli olmaz.

  Tedavi süreci boyunca partnerinde tedaviye katılması gerekir. Vajinismus  sadece bir kadın problemi olarak görülmemeli, çiftin ortak bir sorunu olarak kabul edilmelidir. Bu durumda kadınların da tedaviye katılma süreci olumlu etkilenir. Böylece başarı oranı diğer tedavi süreçlerine göre çok daha yukarıda olur.

  Vajinismus tedavisinde partnerin rolü bu sebeplerden ötürü hayati öneme sahiptir.

  Cinstel Terapi İstanbul

  Vajinismus tedavisi İstanbul; vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda altta yatan nedene göre planlanan ve yürütülen bir tedavi sürecidir. Öncelikle kadınlarda belirli nedenlere cinsel ilişki sırasında kasılma ve başarısızlık olabilir. Bu durumun altta yatan nedenleri farklı olabilir. Öncelikle vajinismus nedenleri belirlenmeli ve daha sonra bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi planlanmalıdır.

  İstanbul’da cinsel terapi (vajinismus) merkezimizde başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.  Bu süreçte her zaman tedaviye iki taraf da etkin olarak katılmalı ve bu sorunu ortak bir problem olarak görmelidir.

  İstanbul vajinismus tedavisi için her zaman bizi arayarak iletişime geçebilirsiniz.

  İstanbul Cinsel Terapi Fiyatları

  Cinsel terapi yöntemi ile yürütülen vajinismus tedavilerinde net bir ücret bilgisi verilmesi yanlış olur. Çünkü bu süreçte tamamen hastanın durumu ve altta yatan nedene göre tedai planı yapılır. Zaten cinsel terapi ile vajinismus tedavi ediliyorsa öncelikle bir ön görüşme yapılmalıdır. Daha sonra hastanın sürece dahil olma durumuna göre tedavi süresi değişiyor.

  İstanbul vajinismus tedavisi fiyatları hakkında net bilgi almak için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merkezimizde uzmanlarımız her zaman cinsel terapi konusunda en modern yaklaşımlarla sizinle oluyor.  Tedavi ücreti ile ilgili sadece seans ücretini öğrenmeniz gerekiyor. Seans sayısı arttıkça tedavi maliyeti de paralel olarak yükselir. Bu yüzden seans sayısına bakılması gerekir.

  Cinsel Terapi Kaç Seans Sürer?

  Kadınlarda ilk gece korkusu, cinsel ilişkinin çok ağrılı olacağı gibi çok yanlış tutumlar vardır. Bu tutumlara bağlı olarak psikolojik anlamda cinsel ilişkiden korkma ve kaçınma çok doğal bir süreçtir. Vajinismus tedavisi seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterdiği için net bilgi vermek yanlış olur.

  Genellikle 5-8 seans arasında bu probleme çözüm bulunuyor. Bazı hastalar 2-3 seansta çözüm bulurken bazıları için bu süreç 10-12 seans gibi olabiliyor. Hem evliyken hem de bekarken her yaşta vajinismus tedavisi ile ilgili bize ulaşabilirsiniz.

  İstanbul vajinismus tedavisi hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen bize ulaşın.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?