Erken- Geç Boşalma Tedavisi İstanbul

  Sağlıklı bir cinsel yaşam hem beden hem ruh sağlığımızı etkiler hem de sosyal hayatımıza yön verir. Bu yüzden cinsel yaşamdaki bazı sorunların üzerine gitmek gerekir.  Cinsel ilişki anında yaşanan sorunlar çiftlerden biri kaynaklı olabilir. Erkeklerden kaynaklı problemler arasında ise erken- geç boşalma sorunları oluyor. Bu durumlar genellikle her iki erkekten bir tanesinde görülüyor. Ancak yine de bu cinsel fonksiyon bozukluğu olarak net bir ifadeye alınmıyor.

  Boşalma sorunu yaşayan erkekler genellikle cinsel birleşme sonrasında 1 dakikadan daha kısa sürede boşalıyor ya da çok uzun süre geçmesine rağmen sonuca eremiyor. Bu durumda stres ve kaygı ortaya çıkıyor ve kişi cinsel ilişkiden kaçınma davranışı içine girebiliyor. Bu sorun hem erkek hem de kadın için çok önemli bir problemdir.  Genellikle psikolojik bir rahatsızlık olduğu için tedavi edilebilir.

  Erken-geç boşalma İstanbul konusunda detaylı bilgi almak ve tedavi sürecini öğrenmek için hemen bizi arayabilirsiniz. Uzmanlarımız bu konuda sizlere tüm merak ettiklerinizde yardımcı olacaktır.

  Erken- Geç Boşalma Nedir?

  Erken boşalma, penisin vajina ile buluşmasından önce, hemen sonrasında veya sınırlı bir cinsel uyarı ile erkeğin bir istemi olmadan boşalmanın yaşanmasıdır.  Erken boşalma sorunu erkeklerde çok yaygın olarak yaşanan bir durumdur. Genellikle ortalama her 3 erkekten 1 tanesinde bu rahatsızlığın görüldüğü düşünülüyor.

  Geç boşalma, erkeğin cinsel birleşme sırasında uzun süre geçmesine rağmen boşalamamasıdır. Bu durum  erkek için rahatsızlık verici bir durum olurken partner olan kadın için de yıpratıcı olabilir. Erken boşalmaya göre daha az karşılaşılan bir durum olsa da bir süre sonra cinsel hayatı olumsuz etkilemeye başlayacaktır.

  Hem erken boşalma hem de geç boşalma durumları mutlaka tedavi edilmelidir.

  Erken Boşalma Neden Olur?

  Erkeklerde erken boşalma durumu psikolojik ve biyolojik olarak iki farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkar.

  Erkeklerde psikolojik erken boşalma nedenleri şöyle sıralanabilir;

  • Cinsel ilişki konusunda deneyimsiz olma
  • Erkeğin kendi vücuduna yönelik negatif düşünceler taşıması
  • Çift arasında ilişkinin henüz yeni başlaması
  • Cinsel ilişki anında çok heyecanlı olma
  • Yoğun bir uyarılma hali yaşama
  • Cinsel ilişki sebebiyle stres yaşama
  • Anksiyete bozukluğu yaşanması
  • Kendini suçlamaya başlama ve yetersizlik hissi duyma
  • Depresyon halinde olma
  • Kontrol ve yakınlık durumu gibisıralanabilir.

  Psikolojik nedenler daha önce normal olarak cinsel hayatı olan ancak bu durumlarla birlikte erken boşalmaya başlayan kişiler için geçerli olmaktadır. Yani bu sorunu yaşayan kişiler yoğun olarak erken boşalma durumu ile karşı karşıya kalıyor. Biyolojik nedenler ortaya çıktığında bizler müdahale edemiyoruz. Ancak psikolojik kaynaklı erken-geç boşalma İstanbul durumlarında bizler cinsel terapi ile sizlere destek oluyoruz.

  Erken ve geç boşalma hakkında bilgi almak, tedavi süreci ile ilgili merak ettiklerinizi sormak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Erken-Geç Boşalma  Engellenir mi?

  Erken-geç boşalma sorunu yaşayan erkekler ilk olarak çözümü kendi başlarına bulmak isterler.  Bu durumda doğru ve bilimsel olmayan stratejiler uygulayabilirler.  Ön sevişme süreci penis uyarılması artıyor.  Bu durumda cinsel haz alma birleşme süresini kısaltıyor. Bu nedenle birçok erkek ön sevişme sürecini es geçmeye çalışıyor. Ancak bu durum hem çiftler arasındaki iletişimi olumsuz etkiliyor hem de cinsel doyumu azaltıyor. Aynı zamanda ön sevişme olmazsa kadında uyarılma problemleri olabilir.

  Erken boşalma durumlarında yanlış stratejilerden biri ise  erkeğin kendine acı veren davranışlarda bulunmasıdır. Bu durumda cinsel haz azaldığı için süre kısmi olarak uzar. Ancak cinsel ilişkinin kalitesi ortadan kalkar.  Bazı durumlarda da erkekler mastürbasyon ile diğer boşalmaları uzatabilir. Ancak bu durum cinsel kaygıya yol açabilir.

  Hem erken hem de geç boşalmada en önemli strateji ise ön sevişmenin uzatılması ve partnerlerin de cinsel tatminini sağlamasıdır.

  Geç boşalma durumlarında ise genellikle cinsel hazzı arttıracak aktivitelerde bulunmak doğru strateji olabilir.  Günlük hayatta yaşanan stres ve kaygı gibi durumlar cinsel ilişki sırasında boşalmayı geciktirebilir. Bu durumda partnerlerin ikisi de ortamda küçük değişiklikler yaparak geç boşalma problemi ile mücadele etme yoluna gidebilir.

  Her durumda erken-geç boşalma İstanbul problemlerinde profesyonel bir destek almak en sağlıklı yol olarak görülüyor.

  Erken Boşalma Tanısı Nasıl Konur?

  Erken-geç cinsel boşalma tanısı için öncelikle hastanın aktif bir cinsel yaşama sahip olması lazım. Bu rahatsızlıkların teşhisinde uzmanlarla uzun bir görüşme yapılıyor.  Öncelikle kişi fiziksel bir muayeneden geçer. Bu süreçte sertleşme bozukluğu gibi durumlar yaşanıyorsa hormon durumunu inceleyecek testler yapılabilir. Aynı zamanda hastanın tıbbi geçmişi de araştırılır.

  Biyolojik nedenler elendikten sonra erken boşalma veya geç boşalma rahatsızlığı psikolojik kaynaklı ise hemen cinsel terapi desteği alınması gerekir. Bunun için öncelikle neden olan psikolojik durum bilinmelidir. Bunun için hasta ve uzman arasında bir konuşma geçebilir ve hastaya belirli anketler uygulanabilir.

  Erken-geç boşalma tedavisi için kişiye özel bir program oluşturulur. Detaylı bilgi için her zaman uzmanlarımıza tanıtabilirsiniz.

  Erken-Geç Boşalma Tedavisi Nasıl Olur?

  Erken-geç boşalma tedavisi gören kişilerde tamamlayıcı ve destekleyici tedaviler de sürece dahil olabilir. Öncelikle kişinin problemine göre spor ve egzersiz planlaması da yapılabilir. Pelvik kasları çalıştıran egzersizler kişinin cinsel ilişki sürecini kontrol edebilmesini sağlar. Bu tamamlayıcı bir tedavidir.

  Erken boşalma tedavisinde ereksiyon problemleri varsa ilaç tedavisi de uygulanabilir.  Aynı zamanda prezervatif kullanımı da cinsel boşalma süresini uzatabilir. Bunun yanında seks terapileri ve cinsel terapi en etkili çözüm olur. Uzman gözetiminde uygulanan yöntemler erken-geç boşalma problemlerini ortadan kaldıracaktır.

  İstanbul erken-geç boşalma tedavisi için her zaman merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?