İlişki Sorunları Tedavisi İstanbul

  Sevgililik ve evlilik döneminde her zaman sorunlar yaşanabilir. Aynı zamanda ilişki sorunları iki arkadaş ya da aile üyeleri arasında da yaşanabilir. İnsan sosyal bir varlık olduğu için sürekli olarak diğer insanlarla günlük hayat içinde ilişki içinde olur.   Gün içinde iş yerinde ya da eve geldiğimizde iş arkadaşlarımız, dostlarımız ya da ailemizle birlikte vakit geçiriyoruz.

  Her insanın gün içinde yaşadıkları, duyguları ve düşünceleri farklı olduğu için  anlaşamadıkları durumlar olabilir. Bu süreçte özellikle çiftler ilişki sorunları yaşıyorsa terapi desteği ile  sorunlarını çözebilirler. Yetişkinlerde kişilik tam oturduğu için ilişki sorunlarının yaşanması daha yaygındır. Mevcut soruna göre her zaman çiftlere uzmanlar yol gösterebilir.

  Sizler de ilişki sorunları İstanbul için hemen bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

  İlişki Sorunu Nedir?

  İlişki sorunu, iki insan arasında yaşanan fikir ayrılığı, duygusal ya da düşünce özelinde yaşanan problemlerdir. Kişiler bazı dönemlerde anlaşamayabilir ve sık sık tartışabilirler. Bu süreçte aradaki sorunu çözmek tamamen karşı tarafa karşı yaklaşıma göre belirlenir. Ancak her durum ilişki sorunu olarak ifade edilemez.

  Çiftler artık partnerlerine güvenmiyorsa ya da tahammül edemez hale geldiyse ciddi bir ilişki sorunu var demektir. Bu durumda mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekir. İlişkilerini kurtarmak isteyen çiftler her zaman bir terapi desteği alabilir.

  İlişki sorunlarının çözümü konusunda bilgi almak için merkezimizi her zaman ziyaret edebilirsiniz.

  İlişki Sorunları  Neler Olabilir?

  Özellikle evlilik dönemi içinde birçok ilişki sorunu yaşanabilir. Bu süreçte yaşanabilecek sorunlar genellikle şöyle sıralanabilir;

  • İletişim problemleri
  • Problem çözme problemleri
  • Sürekli olarak tartışmaya başlama
  • Duygusal yakınlığın ortadan kalkmaya başlaması
  • Cinsel hayatta yaşanan problemler olabilir.

  Evlilik kurumunun ciddiyetini ve sorumluluklarını tam olarak kavramayan kişilerde bu sorunlar daha çok yaşanabilir. Özellikle çiftlerin evlilik ve ilişkiye hazır olmaması durumunda birçok problem yaşanabilir.

  Çiftler evliliğe hazır olmadığında belirli bir süre sonra problemler ortaya çıkmaya başlar. Çiftler arasında çatışma yaşanır ve  evlilik uyumsuzlukları yaşanır. Bu durumda erken dönemde evlilikler bozulabilir ve boşanma tehlikesi yaşanabilir. Bazı durumlarda bu sorunlar direkt bireysel sebeplerle de  bağlı da olabilir. Ancak yine de bu durumlarda çift terapisi uygulanması daha doğru olur.

  İlişki Sorunlarında Ne Zaman Terapiste Başvurulmalıdır?

  Her insan ilişkide ve evlilik sürecinde bazı sorunlar yaşayabilir.  Sorun yaşamayacağını düşünen insanlar tamamen yanlış bir düşünce içine girer. Belirli dönemlerde çiftlerin yardım alması gerekebilir. Bu süreçte evlilik terapisi en çok başvurulan terapi yöntemlerinden biridir. Bu konuda destek almak için sadece problemli bir ilişki olması gerekmez. Ortaya gelecekte çıkabilecek sorunları önlemek isteyen birçok çift de terapi desteği alabiliyor.

  İnsan ilişkileri genellikle inişli çıkışlı bir şekilde devam eder. Problemli ilişkilerde hem duygusal hem de çok yönlü bir tatminsizlik ortaya çıkmaya başlar. Belirli bir süre sonra kavgaların şiddeti artmaya başlar. Bu durumda çiftler sorunları çözemez ve karşılıklı olarak tükenmişlik hissi yalanmaya ballar.

  Bu durumda çiftler arasında birlikte bir şeyler yapma sıklığı azalır ve iletişim bazı vakalarda tamamen de kesilebilir. Sık sık tartışma yaşanıyorsa ve çiftler artık birbirinden kopmaya başladıysa terapi desteği alınması gerekebilir.

  Şu durumlarda destek almak doğru olur;

  • Tartışmaların çözümsüz kalmaya başlaması
  • Daha sık tartışmaya başlama
  • Olumlu duyguların kaybolmaya başlaması
  • Cinsel hayatta ve günlük ilişkilerde canlılık kalmaması
  • Partneri önemsememe
  • Bir tarafın içe çekilmeye başlaması
  • Aradaki iletişim ve duygusal bağlantının kopmaya başlamasıgibi durumlar yaşanabilir.

  Yukarıdaki tüm durumlarda her zaman bizi arayarak ilişki sorunları için yardım alabilirsiniz.

  Evlilik Terapisi Nedir?

  Evlilik terapisi, çiftlerin evlilik boyunca yaşadıkları problemleri çözmesinde ve daha sağlıklı bir evlilik yürütmesinde yardım aldıkları terapi türüdür.  Evliliklerinde sorunlar yaşayan kişiler ya da daha sağlıklı bir ilişki ortaya koymak isteyenler evlilik terapisi desteğine başvurabilir. Özellikle yeni evliliklerde ülkemizde son yıllarda bu terapilere başvurma oranı artış gösteriyor.

  Evlilik terapisi sadece evli olan çiftler ya da sorunlu bir ilişkisi olan çiftlerin alması gereken bir tedavi türü değildir. Evlilik terapisi sevgililik ilişkisi içinde olan bekar çiftler tarafından da alınabilir. Aynı zamanda  ilişkisi sağlıklı olan çiftler de sık sık evlilik terapisine başvuruyorlar.

  İlişki Sorunlarında Çift Terapisi

  Bir çiftin evlilik terapisine başlaması zor olur. Evlilik sürecinde veya ilişkide sorunları ortadan kaldırmak için çift terapisine başvurmak gerekir. Ancak çiftler genellikle problemlerini bir terapist eşliğinde görüşmeye sıcak bakmayabilir. Çiftler problemlerini kendi başına çözmeye çalışabilir. Bu durumda sorun daha da büyüyebilir. Bu nedenle sorunların büyümemesi için ilişki sorunlarında  çift terapisi çok önemli hale gelir.

  Evlilik ilişkisinde ve karşılıklı ilişkilerde bazı ilişki sorunları yaşıyorsanız çift terapisi ile bu problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. İlişki problemleri ilerlemeye başladığında profesyonel destek alınmadığında daha ciddi sorunlar ortaya çıkmaya başlayabilir.

  İlişki sorunlarında çift terapisi için her zaman bize başvurabilirsiniz.

  Çift Terapisine Eşim Katılmıyor, Ne Yapmalıyım?

  İlişki sorunları tedavisi çiftlerin birlikte dahil olması gereken bir süreçtir. Bu durumda çift terapisine çiftlerden birinin katılmak istememesi çok sık karşılaştığımız bir durum oluyor. Taraflardan biri destek almaya sıcak bakmadığında genellikle sorun daha da büyüyor ve gecikme gibi durumlar ortaya çıkıyor.  Tüm çabalarınız sonrasında eşiniz hala terapiyi reddediyorsa siz kendi başınıza bir yerlerden başlayabilirsiniz.

  Evlilik terapisi birlikte çözülmesi gereken bir süreçtir. Ancak eşiniz reddediyorsa sizler kendi rolünüz için ve süreçte bir şeyler yapabilmek için ilişki sorunları konusunda çift terapisine başvurabilirsiniz.

  İstanbul ilişki sorunları tedavisi konusunda her zaman bize ulaşabilir ve merkezimizden yardım alabilirsiniz.


  Size nasıl yardımcı olabiliriz?